Kontakty

Gymnázium Dr. Karla Polesného

Znojmo

 

e-mail:

bayerovi@gmail.com

Bayerová KSČMSenátVystoupení v Senátu

Vystoupení v Senátu

Podpořila jsem lepší postavení zdravotně znevýhodněných

(1.8.2014) Na 22. schůzi Senátu, dne 18.6.2014

Vážený pane předsedo, paní ministryně, kolegové, kolegyně, jsem velmi ráda, že dnes projednáváme tento návrh zákona, který znovu vrací do našeho právního řádu institut osoby zdravotně znevýhodněné. Ten byl v rámci dramatické Drábkovy asociální reformy bez náhrady zrušen a budiž tu ke cti zákonodárcům z ODS, že si to nakonec uvědomili a návrat tohoto institutu ještě před posledními parlamentními volbami sami iniciovali.

Projednáváme tedy návrh zákona, který v jednom segmentu vrací naši zemi do společenství států, alespoň relativně sociálně spravedlivých. Takových segmentů je však v naší společnosti více.

Podle údajů Úřadu práce ČR jsme měli v dubnu letošního roku celkem 559 045 nezaměstnaných, ale pouze 44 236 volných pracovních míst.

Naši zdravotně postižení spoluobčané si zaslouží lidské zacházení a podporu. My ji zde řešíme tím, že podporujeme zaměstnavatele, kteří vytvoří pro zdravotně znevýhodněné pracovní místo, tedy zajistí jim práci a příslušný příjem. Přitom podpora zaměstnávání určité skupiny nezaměstnaných sama o sobě nová pracovní místa nevytváří. Pouze některou skupinu zvýhodňuje na úkor skupin ostatních. Máme zde ale i nezaměstnané z řad absolventů škol, maminek s malými dětmi, seniorů před důchodem apod.

Jak jsem již řekla, tento návrh zákona vítám. Nezávidím však paní ministryni práce a sociálních věcí její situaci.

Problém nezaměstnanosti bude nutné řešit komplexně, a to má tedy své přesahy i do dalších resortů. Hodlám i v budoucnu podporovat veškeré aktivity, které pomohou snižovat nezaměstnanost v naší zemi. U nás na Znojemsku je to totiž stále velmi vážný problém.

Tento návrh zákona ráda podpořím.

Děkuji za pozornost.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena