Kontakty

Gymnázium Dr. Karla Polesného

Znojmo

 

e-mail:

bayerovi@gmail.com

Bayerová KSČMMůj region

Můj region

Únor 2010: Nezaměstnanost na Znojemsku

(24.3.2010) Zveřejnil Znojemský týden č. 12/2010

Nezaměstnanost na Znojemsku: Je druhá nejvyšší. Bez práce je už 10 212 lidí

 

 

Jen horský okres Jeseník, kde odjakživa byla nouze o práci, předběhl o dvě procenta Znojemsko ve smutné statistice...

 

 Bez práce bylo v našem regionu uplynulý měsíc 10 212 lidí, což představuje 17,38 procentní míru nezaměstnanosti. Mezi uchazeči o práci mírně převažují muži. Znojemský okres se spolu s Hodonínskem (17,0) dostal do skupiny severomoravských a severočeských regionů s tradičně vysokým počtem lidí bez práce jako je Bruntálsko (17,3) nebo hornické Mostecko (17,1). Přitom celostátní míra nezaměstnanosti je 9,9 procenta.

 

Oproti lednu se v únoru v našem regionu nepatrně zvedl počet volných míst, a to ze 135 na 201. Na jednu pracovní nabídku tak v přepočtu připadlo 50,81 osob, zatím co v prvním měsíci roku to bylo téměř 75 zájemců. Nejčastěji jde o volná místa kuchařů, číšníků, servírek, automechaniků, řidičů, elektromechaniků, kadeřníků, ale i lékařů, či fyzioterapeutů ad.

 

Dobrou zprávou je, že od příštího měsíce najdou nezaměstnaní uplatnění na veřejně prospěšných pracích. "Počítáme přibližně s šesti stovkami míst, jejichž počet se dá podle zájmu obcí, měst i dalších zaměstnavatelů navýšit. Bude záležet i na našich finančních možnostech. Předpokládáme, že na mzdu každého pracovního místa poskytneme měsíčně dotaci 9 500 korun. Zaměstnavatel tak dostane peníze na výplatu minimální základní mzdy, která je 8 000 korun, zbývající částka je na úhradu pojištění," informoval Emil Čopf, ředitel Úřadu práce Znojmo. Vloni úřad počet těchto míst ještě navýšil o necelé dvě stovky, takže dočasné (půlroční) pracovní uplatnění našlo celkem 780 osob. Nezaměstnaní mají také možnost získat novou dovednost v několika desítkách rekvalifikačních kurzů. V únoru se do nich přihlásilo 101 nezaměstnaných. V únoru byla průměrná měsíční podpora v nezaměstnanosti 5 415 korun. 

 

Zdroj: Znojemský týden

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena