Kontakty

Gymnázium Dr. Karla Polesného

Znojmo

 

e-mail:

bayerovi@gmail.com

Bayerová KSČMMůj region

Můj region

Zajistila jsem dotaci pro naše mladé sportovce

Zajistila jsem dotaci pro naše mladé sportovce (2.6.2010) Mladí sportovci ze Znojma nakonec na mistrovství světa v Taekwon - Do v Jižní Koreji pojedou

Sponzory mistři z Taekwon – Da hledají těžko

 

ZNOJMO (be). Konec června a začátek července bude v Jižní Koreji svátkem vyznavačů sportu Taekwon - Do. Právě v této zemi proběhne mistrovství světa a světový festival. Mezi sportovci by neměli chybět ani zástupci tohoto sportu ze Znojemska. Ti patří již dlouhou dobu mezi špičku nejen v naší republice, ale i ve světě. Málem však na mistrovství nejeli.

 

„Žádali jsme radní města Znojma, aby nám přispěli na cestu 12 nejlepších zástupců našeho klubu na toto mistrovství. Reprezentovali bychom tam pochopitelně nejen naši republiku, ale hlavně Znojmo. Bohužel na naši žádost jsme dostali zamítavou odpověď,“ řekl se smutkem v hlase František Macek, který pro tento sport žije a bez něj by rozhodně nebyl tam, kde je. Přiznal sice, že na klubovou činnost město Znojmo přispělo už několikrát, ale přece jen vyjet na mistrovství světa s tím, že je tam reálná šance získat velmi mnoho cenných kovů, se nenaskytne každý rok. Navíc by podle něj tento sport mohl být i olympijským a nikde není psáno, že některý ze současných mladých talentů by nemohl být v budoucnu olympijským vítězem. Bylo jim to velice líto, že odpověď na žádost byla záporná.

 

Protože nechtěli tuto šanci ztratit úplně, žádali o pomoc i politiky, mezi nimi i senátorku Martu Bayerovou.

„S její pomocí jsme získali dotaci (200 tisíc) z kraje a tak se na mistrovství světa do Koreje nakonec pojede. Moc tímto paní senátorce děkujeme a patřičně si jejího zájmu o nás vážíme. Snad se odměníme i tím, že přivezeme kovy nejcennější,“ dodal Macek.

 

 

Senátorka Marta Bayerová  splnila mnoha mladým taekwondistům životní sen. Pomohla jim  získat peníze na cestu na světový šampionát.

FOTO: (stano)

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena