Kontakty

Gymnázium Dr. Karla Polesného

Znojmo

 

e-mail:

bayerovi@gmail.com

Bayerová KSČMMůj region

Můj region

Na Znojemsku je míra nezaměstnanosti „pouze“ 11,31 procent

(27.7.2010) Ještě v únoru to bylo 17,38 procent. Jedná se jen o sezónní snížení nezaměstnanosti

 

Nezaměstnaných je o třetinu méně

Počet lidí bez práce na Znojemsku poklesl z deseti tisíc dvě stě na necelých sedm tisíc. Srovnání platí pro šestý a druhý měsíc letošního roku, kdy byla nejvyšší nezaměstnanost.

Převedeno na procenta, během pěti měsíců se snížila míra nezaměstnanosti z 17,38 na 11,31, což je o více než šest procent. Celostátní míra nezaměstnanosti je 8,5 procenta. Odborníci se shodují, že jde o pravidelné sezónní snížení, které se na podzim opět začne zvedat. Řada lidí v létě vykonává veřejně prospěšné práce (696) nebo má brigádu v zemědělství, ve stavebnictví či v pohostinství. V červnu se podstatně zvýšil i počet volných míst, a to na 685 ze 135 počátkem roku. V přepočtu tak připadlo na každé pracovní místo 9,87 zájemců.

Firmy poměrně dobře, až na družstvo znojemských vozíčkářů, využívají příspěvek na mzdu pro hendikepované a znevýhodněné občany. Díky těmto penězům, poskytnutým znojemským Úřadem práce, mělo v uplynulém měsíci práci 361 nezaměstnaných. Finance na podnikání (zahájení samostatně výdělečné činnosti), dostalo po splnění přísných podmínek 54 lidí v evidenci Úřadu. Průměrná výše podpory v nezaměstnanosti v červnu dosáhla výše 5 210 korun. V posledním měsíci před letními prázdninami končila většina školení, takže v různých rekvalifikačních kurzech bylo už jen necelých padesát uchazečů o práci.

 

Zdroj: Znojemský týden

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena