Kontakty

Gymnázium Dr. Karla Polesného

Znojmo

 

e-mail:

bayerovi@gmail.com

Bayerová KSČMMůj region

Můj region

Vojenské základny USA opět v ČR?

(31.7.2012)

Jsou USA důvěryhodný partner ctící mezinárodní smlouvy a závazky z nich vyplývající, nebo shluk  většinou nezodpovědných militantních „politiků“ usilujících o světovládu bez ohledu na  jiné byť i  „ spojenecké“ státy?

 Tato otázka se nabízí při rozboru projevů kandidáta na prezidenta USA  ROMNEYE  zejména k otázkám mezinárodní a vojenské ( bezpečnostní ) politiky USA. Ve svých projevech ROMNEY zpochybňuje správnost rozhodnutí, které učinil v září 2009 prezident USA Obama odstoupit od záměru vybudovat v Brdech vojenskou radarovou základnu USA. Romney ve svém projevu uvádí, že  občané ČR cituji „ statečně souhlasili s poskytnutím prostor pro NÁŠ PROTIRAKETOVÝ SYSTÉM…“, konec citace. Romney ne jen posluchače uvádí v omyl, ale záměrně lže, protože občané ČR statečně nesouhlasili s umístěním prvků PRO USA na území ČR  v Brdech. Zároveň Romney potvrzuje, že se jednalo o systém protiraketové obrany území především USA, nikoliv jak bylo neustále deklarováno území spojenců v NATO. Vystupování Romneye signalizuje, že znovu jsou oživovány tendence nikoliv skrytě, ale otevřeně znovu nastolit otázky vojenských základen USA na cizích územích včetně ČR. Romney musí také vědět, že  USA se nikdy nevzdaly svých úmyslů posunout své vojenské základny dále na východ. Ve Spolkové republice sílí požadavky o odsun základen USA zejména jaderné munice z území SRN. Kam tedy s ní. Nejlevněji do Česka, které ostatně již také povolilo skládky jaderného odpadu na svém území. Ale zpět k vojenským základnám USA. Od léta minulého roku je na území ČR – pomineme –li již existující  „2 kanceláře“ v Praze pro USA/NATO - v tichosti budováno  zajímavé „ výcvikové vrtulníkové středisko NATO“. Jde o kombinované vojenské a civilní letiště v Pardubicích, které bylo ještě před vstupem ČR do NATO vytipováno jako letiště vzdušných sil NATO. Na území letiště  byly v tomto směru provedeny také příslušné stavební práce. Mimo deklarovaného neprůhledného výcviku pilotů zemí NATO jsou zde již nyní cvičeni také piloti z Afghánistánu..  Je to snad také členský stát NATO? Letiště Pardubice je velmi výhodné i pro další činnosti než je mírový výcvik pilotů vrtulníků. Jak říkají letečtí i další odborníci lze z tohoto letiště mimo jiné zajišťovat také velmi dobře řízení letu a navádění na cíle bezpilotní letouny startující na zcela jiných letištích. To by znamenalo velmi vážné bezpečnostní riziko jak pro celou  ČR, tak zejména ohrožení životů, zdraví a majetku občanů regionu.

K těmto otázkám budeme občany ČR v nejbližších dnech informovat podrobněji. Ještě jedna otázka závěrem. Kandidát na prezidenta USA Romney, navštíví v těchto dnech Polskou republiku – zastaví se také v Česku?

 

plukovník v.v.Jiří  Bureš

předseda o.s. VOJÁCI  PROTI  VÁLCE

členská organizace  Světové rady míru a

Evropského mírového fóra

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena