Kontakty

Gymnázium Dr. Karla Polesného

Znojmo

 

e-mail:

bayerovi@gmail.com

Bayerová KSČMMůj regionČlánky v tisku

Články v tisku

Svatý Martin na bílém koni nepřijel

(11.11.2013)

Vážení čtenáři, dnes je den, na který se těší všichni vinaři a nejen oni. I milovníci vína s netrpělivostí čekají, jaké budou letošní ročníky. Na Martina, ale to na Znojemsku ví snad každé malé dítě, se poprvé ochutnává mladé víno. Letošní horké léto a podivné počasí na konci léta ovlivnilo úrodu nejen révy vinné. Zhruba před měsícem měl jeden z největších znojemských vinařských odborníků Ing. Pavel Vajčner obavy z ranních mrazíků, protože hrozny, které byly ještě na keřích, neměly takovou cukernatost, aby nenamrzly. Podzim však je v tomto roce zatím nezvykle teplý, přestože v některých částech republiky již sněžilo. Tak uvidíme, nebo lépe řečeno, ochutnáme.

Dnes kromě dalších akcí pořádá Znojemský „Znovín“ tři plavby po Vltavě s ochutnávkou mladých vín. Všem, kdo budou degustovat víno ze znojemských hroznů, přeji krásný zážitek a jeho pěstitelům a výrobcům mnoho úspěchů.

Rovněž rybáři mají v tomto roce problémy. Tak, jak slyšíte v mediích, jsem byla informovaná od vedoucích představitelů rybářského svazu. Letošní přírůstky byly velmi malé. Ryba v horkém létě neměla dost krmení, přesto že ji rybáři přikrmovali. Cena za kilogram se zvedla. Ale to je u nás asi obvyklé.

Vážení čtenáři, jistě jste zaznamenali minulý víkend stavební ruch na fotbalovém stadionu na Sokolské ulici. Začala přestavba stadionu, aby splňoval veškeré parametry pro 1.Gambrinus ligu (nejvyšší fotbalovou soutěž v ČR), tak, jak bylo schváleno MěZ ve Znojmě. První etapa výstavby by měla být dokončena v únoru příštího roku a dokončovací etapa podle výsledku znojemských fotbalistů v této soutěži. Takže budeme držet palce. Účast v této soutěži by byla pro znojemský sport velkým přínosem.

Tento týden začala další etapa revitalizace znojemských parků. O celé akci podrobně informoval pan starosta Vlastimil Gabrhel na minulém zastupitelstvu.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena