Kontakty

Gymnázium Dr. Karla Polesného

Znojmo

 

e-mail:

bayerovi@gmail.com

Bayerová KSČMMůj regionČlánky v tisku

Články v tisku

Ve Znojmě se pracuje i v neděli

(18.11.2013)

Vážení čtenáři, včera brzy ráno jsem byla "vyvenčit" našeho psa. Mám ráda ta svěží, tichá rána, kdy na ulicích ještě nejezdí auta a lidí potkáte rovněž pomálu. O to víc jsem byla překvapená, když jsem uviděla dva pracovníky ve žlutých vestách u vchodu na fotbalový stadion a z něho vyjíždějící nákladní auto s korbou plnou hlíny. Řekli mi, že na stavbě stadionu se pracuje intenzívně "svátek nesvátek", protože určité práce musí být do 15. 12. letošního roku hotovy.

Rovněž v Žižkově parku se pracovalo. Pracovníci Městské zeleně s úklidovým vozem vyprazdňovali odpadkové koše a sbírali poházené lahve, igelity, plechovky a další nepořádek po našich nezodpovědných občanech. Nikdy nepochopím, proč se na jedné straně vynakládají finance a pracovní síla na údržbu čistoty a pořádku a na druhé straně se někteří občané chovají hůř než zvířata. Co by se asi muselo stát, aby si lidé začali vážit snahy jiných o vytvoření pěkného životního prostředí? Vždyť i pracovníci, kteří se o úklid starají, by měli rádi volný víkend.

Vážení občané, máme již tři týdny po volbách do Poslanecké sněmovny PČR. V Praze se intenzívně domlouvá nová vláda, uvažuje se o možných variantách koaličního seskupení zvolených stran, o možných postech pro jednotlivé nově zvolené poslance. Kdo z vás toto dění sleduje, ví, že situace není jednoduchá. Nezbývá nám nic jiného, než věřit, že nová vládnoucí garnitura především splní své předvolební sliby lidem.

Neustále častěji totiž slyšíme, jak klesá životní úroveň v naší zemi, kolik lidí je na (ale i pod) hranicí bídy, jak nízké jsou důchody, kolik je nezaměstnaných. K tomu narůstá obava, že současné kroky České národní banky ve vztahu k Euru, které zeslabily naši měnu, povedou jedině k dalšímu zdražování. Účelem mělo být posílení především vývozu našich produktů do zahraničí. Ale co se stane s cenami na našem trhu, když u nás převažuje dovoz (hlavně potravin) nad vývozem. Když si vzpomenu, že jsme byli soběstační v produkci většiny potravin a nyní dovážíme i závadné zboží, je mi smutno.

Za měsíc budou Vánoce, svátky, na které se všichni těší. Nechci si ani představit, jak je budou některé rodiny slavit.

Nechtěla jsem být tak pesimistická, ale v poslední době tak nějak ubývá příležitostí k radosti.

 

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena