Kontakty

Gymnázium Dr. Karla Polesného

Znojmo

 

e-mail:

bayerovi@gmail.com

Bayerová KSČMMůj regionČlánky v tisku

Články v tisku

Politici zřejmě Advent neuznávají

(9.12.2013)

Vážení čtenáři, nastala sice doba adventní, ale na naší politické scéně žádný klid a smíření nenastalo. Jak jste mohli v médiích sledovat, stále není zvolen čtvrtý místopředseda Poslanecké sněmovny. Hlasovat o něm bude PS zřejmě až tento týden.

Minulý pátek se konalo mimořádné zasedání PS PČR, na kterém předkládala vláda v demisi rámcové znění státního rozpočtu pro rok 2014.

Po dlouhé a bouřlivé diskusi především s bývalým ministrem Mirkem Kalouskem (TOP 09) bylo první čtení rozpočtu schváleno. Pro návrh hlasovali kromě poslanců za TOP 09 a části ODS všichni ostatní zákonodárci.

Mirek Kalousek navrhoval  snížení  státního dluhu 112 miliard o 7 miliard. Svůj návrh však podmínil vrácením projednávání rozpočtu výborům.  Čímž by se naše republika dostala v novém roce do rozpočtového provizoria. A to by byl velký problém pro hospodaření v naší zemi.

Po pátečním přijetí návrhu vlády projednají výbory jednotlivé rozpočtové kapitoly a podle plánu Poslanecká sněmovna PČR je rozhodnuta státní rozpočet přijmout do konce roku 2013.

Jednání ve sněmovně  pokročila vzhledem k ustanovování výborů a jejich předsedů. KSČM po domluvách „obdržela“ tři parlamentní výbory. To, přeloženo z poslanecké „hantýrky“ do normální řeči znamená, že KSČM má tři předsedy výborů -  Zuzka Rujbrová – Bebarová  byla zvolena předsedkyní Petičního výboru PS, Milada Halíková předsedkyní Výboru pro regionální rozvoj  a veřejnou zprávu a Vladimír Koníček Kontrolního výboru.

V rozpočtovém výboru bude pracovat místopředseda ÚV KSČM Jiří Dolejš, bohužel jako řadový člen. O zařazení dalších poslanců do jednotlivých výborů se můžete informovat na webových stránkách.

Vážení čtenáři, včera odpoledne  se v Kulturním domě v Oblekovicích konala „Mikulášská nadílka“, kterou uspořádalo o.s. „SMAJLÍK“ s materiální  podporou členů OMMO. Zahájení provedla senátorka Marta Bayerová. Poté vystoupily děti z Oblekovického kroužku „SMAJLÍK“ pod vedením Radky Strmiskové s hudebním a tanečním programem.  Vrcholem zábavného odpoledne plného her a soutěží byl příchod Mikulášské družiny s nadílkou pro děti. Tato již tradiční akce má oblibu nejen mezi dětmi v Oblekovicích.

 

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena