Kontakty

Gymnázium Dr. Karla Polesného

Znojmo

 

e-mail:

bayerovi@gmail.com

Bayerová KSČMMůj regionČlánky v tisku

Články v tisku

Zákon o státních zaměstnancích

(9.2.2014)

Vážení čtenáři, nový ministr financí, jinak teoreticky úspěšný podnikatel Andrej Babiš (ANO) uvedl v médiích, že mzda státním zaměstnancům bude navýšena o dvě procenta. Kromě toho počítá s tím, že příslušníci policie ČR dostanou na platy 1, 4 miliardy korun a bude přijato tisíc nových pracovníků.

Zákon o státních zaměstnancích prošel ve sněmovně prvním čtením.

Jestliže jste sledovali Otázky Václava Moravce, tak jste slyšeli z úst pana Babiše, že odmítá zvyšování mezd. Současně chce na jednání vlády předložit návrh na snížení státního dluhu  pro letošní rok na 107 miliard korun z původních 112 miliard. Z jakých prostředků, zatím pan ministr neřekl.

Prohlásil, že 900 stran matérie o státním rozpočtu zatím nepřečetl. Což mne ani neudivuje, naopak, nevěřila bych, že by je opravdu přečetl.

Nový ministr chce usilovat o to, aby v roce 2015 byl schodek rozpočtu menší než 100 miliard korun.

Rezervy jsou dle nového ministra jsou u eurofondů, ve vybírání daní, téměř 100 miliard se týká karuselových obchodů a v hmotných rezervách je schováno až 30 miliard korun.

Pan ministr Babiš sice ještě nemá jasno, kde všechny ty peníze ušetřit, ale daně zatím měnit nechce. Chce škrtat v rozpočtu. A to je hlavní problém. Kde se bude škrtat.

Například nový ministr vnitra Milan Chovanec uvedl, že rozpočtový výhled s vládou schváleným navyšováním počtu míst ve sféře policejních sfér nepočítá.

Dalším zkušebním bodem nové vládní koalice je zrušení lustračního zákona. Členové vlády a koaliční partneři z KDU-ČSL již předem veřejně proklamovali odchod z koalice a rezignaci na své ministerské posty v případě schválení tohoto zákona. Otázka je, jak se skutečně zachovají.

Čtrnáct  členů této strany, která má tři ministerské posty, bude rozhodovat o existenci vlády. Otázkou je, jak by se vše vyvíjelo po jejich rezignaci.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena