Kontakty

Gymnázium Dr. Karla Polesného

Znojmo

 

e-mail:

bayerovi@gmail.com

Bayerová KSČMMůj regionČlánky v tisku

Články v tisku

Setkání s hejtmanem

(3.3.2014)

Vážení  čtenáři, přesně před týdnem se v pondělí 24. 2. 2014  uskutečnilo setkání všech jihomoravských poslanců, senátorů a dalších politiků uvolněných pro práci pro náš region v Brně. Toto setkání svolal jihomoravský hejtman  a poslanec PS PČR Michal Hašek.

Na jednání se představili všichni výkonní úředníci kraje a rovněž všichni zvolení politici mohli přednést své připomínky vůči krajskému vedení. Připomněla jsem slib vybudování obchvatu pro město Znojmo a především problém silničního spojení Pohořelice - Znojmo. Dokonce i pan prezident Miloš Zeman na své poslední návštěvě v našem městě prohlásil, že silnice Brno - Pohořelice je Evropa, ale Pohořelice - Znojmo je "Balkán". Bylo mi panem hejtmanem opět přislíbeno, že tento problém "nezapadl". Nezbývá mi nic jiného, než věřit.

Když promluvili moji kolegové z celé jižní Moravy, pochopila jsem, že všechny sliby byly pouze sliby, ale neuskutečnilo se vůbec nic. Přes snahu našeho pana starosty Vlastimila Gabrhela, který za Znojmo tvrdě bojuje.

V úterý 25. 2. 2014 se konalo zasedání zastupitelstva města Znojma. Pokračovalo se v prodeji bytových jednotek a nebytových prostor. Tento projekt se městu daří.

Vážení čtenáři, ve středu minulého týdne se konalo společné  zasedání Stálé komise pro Ústavu ČR a parlamentní procedury s Ústavně - právním výborem Senátu. Jako jediný bod bylo projednání zákona o zásadách a styku Poslanecké sněmovny a Senátu mezi sebou a navenek(tzv. stykový zákon).

Návrh tohoto zákona je vázaný Ústavou ČR, je jediným bodem, který nebyl dosud splněn. V podstatě problém, který ho stále zdržoval, byla volba prezidenta republiky. Protože se však přijala verze volby přímé volby, tak všechny překážky byly odstraněny. Nyní je před námi návrh zákona, který by měl "doladit" spolupráci Senátu a Sněmovny.

Stalo se, bohužel, v minulém roce, že se do Senátu dostala verze zákona o odpadech, ale zcela odlišná od verze, kterou schválila poslanecká sněmovna. Chyba úředníků či záměrná záměna? Kdo ví. A nyní jsme řešili, jak v takových případech má Senát, jako zákonodárná složka rozhodnout. Jak revokovat rozhodnutí o chybně předloženém návrhu ze sněmovny? O tom se bude po projednání v senátních výborech hlasovat na plénu Senátu 19. 3. 2014.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena