Kontakty

Gymnázium Dr. Karla Polesného

Znojmo

 

e-mail:

bayerovi@gmail.com

Bayerová KSČMMůj regionČlánky v tisku

Články v tisku

Co nás čeká tento týden

(27.4.2014)

Vážení čtenáři, kteří z vás sledují pečlivě dění v městě Znojmě, víte, že v úterý 29. 4. 2014 bude zasedat městské zastupitelstvo. V minulém čísle Znojemského týdne jsem si přečetla, že sedm z deseti  dotázaných občanů je se současným vývojem ve Znojmě spokojeno. I já musím říct, že v tomto volebním období se uskutečnilo mnoho pozitivních změn ve prospěch našeho města. Vidím velký posun oproti minulému vedení radnice za starosty Petra Nezvedy(ODS). Přesto, že někteří jeho zastánci tvrdí, že „vládnutí ODS“  bylo pozitivní, jsem přesvědčena, že tomu bylo naopak.

Hlavní posun vidím především ve změně vedení radnice. Mladí zastupitelé za ČSSD mají jiný  a odvážnější přístup ke všem problémům města Znojma. Ukázalo se že, „staří veteráni“ jsou spíše brzdou celkového rozvoje. Jsem opravdu přesvědčena, že sedmdesátníci již na radnici nepatří, byť jsou v jakékoli funkci.

Starosta Znojma Ing. Vlastimil Gabrhel se po volbách stal prvním náhradníkem do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Za téměř čtyři roky odvedl poctivý kus práce. Po minulém vedení to nebylo zrovna jednoduché.

Protože hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek rezignoval na post poslance PS PČR, bude mít město Znojmo ve svém starostovi také poslance. Od 2. 5. 2014 nastupuje starosta města Znojma do nové funkce. Již jsme se domluvili na spolupráci. Oba dva budeme vyvíjet aktivity prospěšné našemu městu a regionu.

Vážení čtenáři. V květnu nás čekají volby do Evropského parlamentu. Za moji politickou stranu KSČM bude na sedmém místě kandidovat Ing. Esma Opravilová z Kroměříže. V úterý 29. 4. se s ní můžete potkat na znojemských ulicích. Můžete se jí zeptat na cokoli a současně obdržíte informační materiály o jejích názorech a cílech v EP. Bude se účastnit i městského zastupitelstva, kde budete mít rovněž možnost s ní hovořit o problematice Evropského parlamentu.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena