Kontakty

Gymnázium Dr. Karla Polesného

Znojmo

 

e-mail:

bayerovi@gmail.com

Bayerová KSČMMůj regionČlánky v tisku

Články v tisku

Byl 1. Máj

Byl 1. Máj (4.5.2014)

Minulý čtvrtek se po celé naší zemi konaly oslavy svátku práce, oslavy 1. Máje. Nebudu již připomínat historický význam tohoto dne, protože ten všichni, kdo se trochu zajímají o historii, znají.

Kromě vyznání Karla Hynka Máchy k 1. Máji, jako času lásky, oslavujeme již mnoho let v tento den obyčejnou lidskou práci. Možná je význam tohoto svátku větší, než v minulých letech, protože v současné době je té obyčejné práce nedostatek. Přibývá stále více nezaměstnaných, zvláště mladých i vysokoškolsky vzdělaných lidí.

Zúčastnila jsem se oslav ve Znojmě Oblekovicích, kde jsem měla možnost promluvit si o současném stavu politické situace v naší zemi s občany, přesto že mi nebylo umožněno organizátory promluvit oficiálně jako jedné ze dvou senátorů, které komunistická strana v současné době má. Naopak tomu bylo odpoledne v jihomoravském městě Kuřimi, kde jsem byla srdečně přijata a beseda s občany byla velmi příjemná.

Vážení čtenáři, minulé úterý se konalo zastupitelstvo města Znojma. Kromě pracovního programu, který byl velmi racionálně projednán, se zasedání zúčastnila kandidátka do Evropského parlamentu za KSČM - Ing. Esma Opravilová. Pozdravila zastupitele a po ukončení jednání odpovídala v rozhovorech na otázky nejen jejich, ale i občanů, kteří se veřejné schůze zúčastnili. Se stejnou kandidátkou se mohli občané Znojma setkat i v sobotu, při příležitosti realizace projektu „Vím, proč volím“. Na programu byl koncert Mirky Miškechové, mladé písničkářky ze Slovenska, která zaujímá směsicí folku  a popu a dále skupiny „The Sisters“. Účastníci mohli slyšet zajímavé informace a diskuse o nadcházejících volbách do Evropského parlamentu, mohli se zúčastnit soutěže a kvízu o volbách.

„Vím, proč volím“ představuje heslo stejnojmenné kampaně, která se rozběhla na podzim roku 2013. Ta si klade za cíl seznámit zejména mladé voliče v České republice s procesem voleb. Na webových stránkách „vimprocvolim“ jsou umístěny informace o celém volebním procesu, od daných pravidel a termínů až ke smyslu voleb pro jedince i společnost. Kromě toho jsou na tomto webu umísťovány pravidelně informace o jednotlivých kandidujících stranách či kandidátech zpracované českými politology. To vše slouží mladým lidem právě pro to, aby se v předvolebním chaosu zorientovali, ujasnili si, proč je dobré k volbám vůbec jít a rozhodli se pro kandidáta, který nejlépe odpovídá jejich názorům.

Bohužel, dnešní akce ve Znojmě se zúčastnil žalostný počet zájemců z řad veřejnosti a vystoupilo pouze šest zástupců stran, které postavily kandidáty do voleb. Jsou to Strana svobodných občanů, Pirátská strana, TOP 09, Republika, Strana zelených a KSČM. A právě za tuto stranu ve Znojmě vystoupila Ing. Esma Opravilová. 

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena