Kontakty

Gymnázium Dr. Karla Polesného

Znojmo

 

e-mail:

bayerovi@gmail.com

Bayerová KSČMMůj regionČlánky v tisku

Články v tisku

Jdeme opět do Evropy

(18.5.2014)

Vážení čtenáři, uběhla již řada let, kdy jsme volili naše zástupce do Evropského parlamentu. Tento týden z pátku na sobotu budeme moci znovu rozhodovat o účasti naší republiky v Evropské unii. Jistě sledujete soutěžení a předvolební sliby zástupců mnoha stran a hnutí, kteří se o post tzv. „europoslance“ ucházejí. Tato pozice je opravdu důležitá pro nás všechny. Velmi záleží na tom, kdo a jak se bude starat a prosazovat zájmy naší malé země v Evropské unii. Abychom nemuseli nahrazovat názvy našich tradičních českých výrobků, abychom mohli rozvíjet tradiční českou výrobu našich produktů, abychom se mohli uplatňovat na evropských trzích s naším českým zbožím.

V minulosti nebyly zdaleka všechny dotační finanční možnosti vyčerpány. Přestože finanční dotace potřebujeme na každém kroku. Měli bychom se z chyb poučit.

Proto je potřeba volit především osobnosti zkušené a znalé evropské problematiky. Komunisté takové odborníky nabízejí na své volební listině. V republice proběhlo a ještě v tomto týdnu probíhá mnoho předvolebních setkání, na kterých se můžete kandidátů do Evropského parlamentu ptát na jejich názory, zkušenosti a plány v případě jejich zvolení.

Mám bohužel špatné zkušenosti z našeho města  Znojma, kdy na náměstí T.G.M. byla předvolební akce všech kandidujících stran svolána, ale kde se projevil absolutní nezájem našich voličů. Kandidáti do EP si mohli povídat sami se sebou. Je to nesmírná škoda, protože se voliči připravili o besedu s vysoce fundovanými lidmi a o spoustu informací souvisejících s problematikou našeho členství v Evropské unii.

Znám názor některých občanů, že členství v EU považují za zbytečnost, ne – li za chybu. Ale naše republika členem Evropské unie je. A proto se musíme starat o to, aby toto členství bylo pro nás přínosem.  A nyní jsem se ocitla na začátku svého článku. Abychom byli platnými členy EU, musíme  mít v Evropském parlamentě kvalitní, vzdělané a odhodlané odborníky, kteří budou hájit zájmy naší země.

Proto vás, vážení čtenáři vyzývám: „Pojďme společně volit zástupce do Evropského parlamentu!“

 

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena