Kontakty

Gymnázium Dr. Karla Polesného

Znojmo

 

e-mail:

bayerovi@gmail.com

Bayerová KSČMMůj regionČlánky v tisku

Články v tisku

Mezinárodní den dětí

(1.6.2014)

Vážení čtenáři, minulý týden byl pro mne v Senátu velmi pracovní. V úterý nás navštívil dosluhující prezident Slovenska pan Doc. JUDr. Ivan Gašparovič CSc., kterému v červnu tohoto roku končí prezidentský mandát.  Byl oficiálně přijat předsedou Senátu ČR panem Milanem Štěchem a delegací českých senátorů. Společně s pane prezidentem přijela i naše česká velvyslankyně ve Slovenské republice Ing. Livia Klausová CSc. Setkání bylo velmi příjemné, mohli jsme si popovídat jak s panem prezidentem o problematice Slovenska, tak s paní velvyslankyní o její práci. Opět jsem si potvrdila, že naše státy, přesto, že jsou oddělené, mají stále mnoho společného. Bylo velmi milé, když mi účastníci slovenské delegace vyprávěli, že jako vojáci základní služby sloužili v Hranicích na Moravě a ve Znojmě. Vzpomínka na Znojmo mne nejvíc potěšila. Vzpomínali na Hotel Znojmo, na restauraci Corso, na Loucký klášter. Vzpomínali na dobu, kdy jsem byla žákyně základní školy. Ale vzpomínali s láskou a přátelstvím, které bylo z celé návštěvy cítit. Věřím, že přes samostatnost našich obou zemí, jsme jakousi „pupeční šňůrou“ stále spojeni.

Ve čtvrtek a pátek se konalo 21. zasedání Senátu. Na čtvrtečním plénu volil Senát ústavní soudce. Na doporučení prezidenta naší republiky pana Miloše Zemana, který se jednání pléna zúčastnil, se rozhodovalo o třech ústavních soudcích: JUDr. Jiřím Nykodýmovi, Doc. JUDr. Vojtěchu Šimíčkovi a JUDr. Tomáši Lichovníkovi. Zvoleni téměř všemi hlasy byli dva soudci - Šimíček a Lichovník. JUDr. Nykodým se podílel na odmítnutí žádosti o zamítnutí církevních restitucí a v Senátu neobstál.

Pro občany velmi aktuální zákon o provozu na pozemních komunikacích (zákon o silničním provozu) byl doporučen na projednání do poslanecké sněmovny. Senátor Zdeněk Škromach upozornil na některá zcela nelogická nařízení ve stávajícím zákoně, která se týkají například provozu na vinařských cyklostezkách. Skupina senátorů, která tento návrh zákona předložila, je vedena naším cyklistou Petrem Gawlasem a bude návrh obhajovat v Poslanecké sněmovně PČR.

Kromě práce v Senátu jsme společně se svými kolegy z občanským sdružením „Smajlík“ v neděli 1. 6. 2014 pořádali Dětský den v kulturním domě v Oblekovicích. Děti si užily různých soutěží a her a rodiče shlédli taneční vystoupení dětí ze „Smajlíku“ pod vedením paní Radky Strmiskové.  Celá akce byla zakončena tombolou. Na finančním zajištění MDD v Oblekovicích se podílelo Město Znojmo dotací a senátorka Bayerová finančním darem. K dobré náladě přispěl znojemský hudebník Petr Nešetřil.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena