Kontakty

Gymnázium Dr. Karla Polesného

Znojmo

 

e-mail:

bayerovi@gmail.com

Bayerová KSČMMůj regionČlánky v tisku

Články v tisku

Zasloužené prázdniny

Zasloužené prázdniny (22.6.2014)

Vážení čtenáři, měsíc červen je vždy v režií dětí. První den tohoto měsíce patří k jejich mezinárodnímu svátku zcela oficiálně. Ale z důvodu hromadění akcí pro děti, se jejich svátek slaví po celý měsíc. Senátorka Bayerová „bez vojska“, jak psala jistá rádoby novinářka v nejmenovaném znojemském plátku, právě 1. 6. společně se svými kolegy uspořádali oslavu Dne dětí v Oblekovickém kulturním domě, o čemž jste si mohli přečíst ve „ Slově senátorky“ již druhý den ve Znojemském týdnu.

V sobotu 14. 6. se konal dětský den například v Blížkovicích pro děti a příslušníky mysliveckého sdružení.  A první letní den 21. 6. se konal dětský letecký den již po čtvrté, ale tentokrát na novém letišti Excalibur City v Hatích u Znojma.

Akce byla naprosto perfektní. Kromě ukázky letecké akrobacie byly předvedeny různé typy letadel, policejní technika, umění našich požárníků, krása automobilových veteránů pana Suchého a technika nových aut a další atrakce.  Myslím, že návštěvníci a hlavně jejich děti, které se mohly doslova „vyřádit“ na různých závodech a soutěžích, odcházeli na výsost spokojeni. Jsem ráda, že jsem se na této akci mohla podílet  sponzorským příspěvkem.

Protože tento týden končí školní rok, chtěla bych všem „školou povinným“ popřát spravedlivý odpočinek od školních lavic, příjemné strávení prázdnin a načerpání sil do nového školního roku.

Vážení čtenáři, minulý týden se konala 22. schůze Senátu, která se řídila svým programem. Vystoupila jsem mimo jiné k návrhu zákona, kterým se měnil zákon o zaměstnanosti. V návrhu se vrací do našeho právního řádu institut osoby zdravotně znevýhodněné, který byl v rámci dramatické Drábkovy asociální reformy bez náhrady zrušen. Podle údajů Úřadu práce ČR jsme měli v dubnu roku 2014 celkem 559 045 nezaměstnaných, ale pouze 44 246 volných míst. Naši zdravotně postižení spoluobčané si zaslouží lidské zacházení a podporu. My ji v Senátu řešili tím, že podporujeme zaměstnavatele, kteří vytvoří pro zdravotně znevýhodněné pracovní místo, zajistí jim tedy práci a příslušný příjem.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena