Kontakty

Gymnázium Dr. Karla Polesného

Znojmo

 

e-mail:

bayerovi@gmail.com

Bayerová KSČMMůj regionČlánky v tisku

Články v tisku

PRVNÍ TÝDEN PRÁZDNIN

(6.7.2014)

Prázdniny jsou konečně v plném proudu, a proto rodiče řeší tradiční Nerudovský problém, „Kam s ním“. Ve vysílání F1 a dalším médiích často slyšíme otázku letních dětských táborů. Dnes jsou názvy těchto zařízení zcela odlišné od těch, které jsme znali před čtvrt stoletím. Ale obsah je stejný. Děti odjedou pod záštitou určité organizace někam do přírody a přežijí tam více méně bez úhony domluvenou dobu.

Já sama vzpomínám na letní putování s panem učitelem Petrem Žákem po Chrudimsku a okolí . Jezdili jsme tam pravidelně na Mezinárodní loutkový festival. Petr nás vedl několik let v dramatickém kroužku při Dětském domě ve Znojmě. Hráli jsme loutkové divadlo a pravidelně jsme navštěvovali Chrudimský loutkový festival, kde jsem poprvé viděla vystoupení  zahraničních hostů z dalekého východu. To mi bylo tak dvanáct let. Jen jedna z našich řad Pavlínka Smutná se tomuto „řemeslu“ věnovala profesionálně dál. My ostatní jsme si našli zcela jiné profese. I když musím uznat, že to, co nás v herectví naučil pan Petr Žák, se mi v politice mnohokrát hodilo. Nejkrásnější na naší činnosti bylo to, že jsme si loutky sami vyráběli. Nezapomenu na loutky se skleněnou hlavičkou, na které jsme vymýšleli šaty. Ještě po „sto“ letech cituji postavičku „lišky“ ve hře o Budulínkovi: „Čichám, čichám , čuchy čuch, čímpak asi voní vzduch....jak ten hrášek v misce voní..“ Bavím tím i své kolegy v Senátu. Díky Petře!!

Tak doufám, že i dětem v této době letní tábory leccos zajímavého přinesou a budou rozvíjet jejich fantazii a další vědomosti. Hlavně jim přeji mnoho pěkných zážitků, na které budou vzpomínat celý život, tak jako já na Petra Žáka.

Vážení čtenáři, senátní výbory a komise zasednou 16. července, plénum Senátu 23. 7. Pak vám samozřejmě podám informaci  ovšem , co bylo na pořadu jednání.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena