Kontakty

Gymnázium Dr. Karla Polesného

Znojmo

 

e-mail:

bayerovi@gmail.com

Bayerová KSČMMůj regionČlánky v tisku

Články v tisku

Zítra končí možnost registrace do voleb

(2.8.2014)

Vážení čtenáři, zítra, tj. v úterý 5. 8. 2014 končí v 16 hodin možnost registrace veškerých subjektů do voleb jak komunálních, tak v některých obvodech senátních. Ve Znojmě má dle zatím nepotvrzených informací kandidovat osmnáct  subjektů na radnici. Myslím si, že to bude znamenat rozdrobení hlasů a uvidíme, jak se bude ve Znojmě po volbách skládat koalice. Za tu řadu let, kdy se voleb zúčastňuji, jsem si uvědomila, že není podstatné, kdo zvítězí, ale rozhodující je, kdo s kým půjde po volbách do koalice. Jsou to vždy domluvy o postech a o funkcích.

V pátek jsem vyslechla ze strany předsedy na významném jednání mé strany kritiku k výši věku kandidátů. Ale zřejmě se těžko odchází z určitých postů a uvolňuje se místo mladším. Zvlášť, když je do systému zapojená rodina a přátelé.

Takže tentokrát se máme ve Znojmě na co“těšit“. Kromě toho se bude ve Znojmě v termínu prvního kola senátních a v termínu komunálních voleb pravděpodobně konat i referendum o zákazu hracích automatů na území města Znojma.

Vážení čtenáři, 6. června na mé pozvání přijela do Znojma vietnamská delegace  v čele s novým velvyslancem panem Truong Manh Sonem . Spolupráce, která se tehdy domlouvala, se nyní naplňuje dál. V září má naši republiku navštívit vicepremiér  a současně ministr obrany  Vietnamu společně s dalšími členy vlády. Jejich přání je setkat se ve Znojmě s představiteli naší země. Z čehož mám velkou radost, protože to potvrzuje slova pana velvyslance, že se mu ve Znojmě velice líbilo. A protože i vláda naší země má zájem o větší spolupráci  s Vietnamem, může to našemu městu pouze prospět.

 Děkuji za vstřícné  chování vedení radnice k těmto aktivitám  a ani v nejmenším to neberu jako podporu mé osoby, naopak, je to podpora celému Znojmu.

 Pan starosta jako poslanec PS PČR již jistě poznal, že jednat se musí se všemi politiky napříč politickým stranám. A nový senátor to pozná též. Podstata těchto funkcí spočívá především v pomoci a zviditelnění vlastního  regionu.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena