Kontakty

Gymnázium Dr. Karla Polesného

Znojmo

 

e-mail:

bayerovi@gmail.com

Bayerová KSČMMůj regionČlánky v tisku

Články v tisku

Prázdniny jsou ve třech čtvrtinách

Prázdniny jsou ve třech čtvrtinách (16.8.2014)

Vážení čtenáři, za námi jsou tři čtvrtiny prázdnin a média začínají pomalu připravovat děti na školu. Já si z dětství pamatuji, že jsem se v srpnu již do školy těšila. A když jsem si mohla jít sama bez maminky koupit školní přezůvky, tak jsem byla hrozně pyšná. Jenže dnes je jiná doba. Děti jsou mnohem samostatnější a měly by z nás starších a starých zřejmě legraci.

Ale ještě jsou prázdniny a naše obce nám nachystaly spoustu příjemných akcí.

V sobotu 16. 8. 2014 se v Jevišovicích konaly Jevišovické historické slavnosti. Jsou obdobou Znojemského historického vinobraní. Historický kostýmově perfektně připravený průvod, vystoupení Zlínského souboru šermířů a další akce nenarušila  i prudká bouřka s vydatným deštěm. Déšť bez úhony přečkali i stánkaři, což obdivuji.

Moc se líbilo taneční vystoupení žen. Dovedly to „rozbalit“ v country stylu a moc jim to slušelo.

Jevišovice jsou  naše rodinná srdeční záležitost. Máme ve Střelicích u Jevišovic víc jak padesát let chatu, kde jsme trávili  se syny téměř celé léto do doby, než jsem odešla pracovat do Prahy. Poslední tři roky jsme neměli dovolenou ani jediný týden v celku.

Ale přátele v Jevišovicích stále máme a těšíme se s manželem na důchod, až si to na chatě užijeme i s budoucími vnoučaty.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena