Kontakty

Gymnázium Dr. Karla Polesného

Znojmo

 

e-mail:

bayerovi@gmail.com

Bayerová KSČMMůj regionČlánky v tisku

Články v tisku

Září plné aktivit

(6.9.2014)

Prvního září proběhlo ve Znojemském Dolním parku slavnostní otevření revitalizovaného dětského hřiště. Pršelo, jen se lilo, takže z plánovaného pikniku ve trávě se stala oslava pod deštníky. Slavnostního přestřižení pásky, se kromě starosty Znojma a přítomných dětí zúčastnili také architekti projektu Eva Wagnerová a Petr Todorov.

Klouzačku, houpačku i prolézačky si řada dětí rovnou vyzkoušela. Zpřístupnění dětského hřiště dětem a rodičům na začátku nového školního roku bylo důvodem jeho brzkého otevření. V parku ještě probíhají dokončovací práce kolem kašny, které skončí se závěrem měsíce září.

Na jaře příštího roku bude instalována i v současnosti restaurovaná kašna. Revitalizace této části Dolního parku byla započata na podzim v loňském roce. Architekti tady zachovali původní historické řešení celého prostoru i dochované historické prvky jako je kašna, kamenná zídka i litinové vstupní prvky s osvětlením. Zároveň park dostal moderní nádech v podobě nového dětského hřiště. Více než třicet stromů muselo být z důvodu bezpečnosti v parku pokáceno. Nahradila je nově vysázená a veřejností adoptovaná šedesátka stromů.

Vážení čtenáři, na ulicích Aninské a Dukelských bojovníků bylo veřejné osvětlení vytipováno, na základě technického stavu, pro komplexní rekonstrukci. Toto zahrnuje výměnu rozvaděčů, kabelového vedení, sloupů a svítidel. Nově budou instalována svítidla LED s nastavitelným výkonem 33,5 až 37,5 Wattů a s automatickým stmíváním. Stávající svítidla na Aninské ulici představují svým vyzařováním světla značnou úroveň světelného smogu. Nová LED svítidla ji budou minimalizovat. Firma Elektromontáže Švéda, která tuto akci bude realizovat, podala nejnižší nabídku, a to necelé dva miliony korun bez DPH. Znojmo se rozhodlo pro takovou úroveň provedení, která má přinést úsporu nákladů na veřejné osvětlení. Ta díky moderním technologiím dokáže nejen snížit příkon, ale také lépe řídit spotřebu energie, kdy v pozdní noční době může světlo svítit na menší výkon, čímž značně snížíme budoucí provozní náklady. Tato opatření přinesou do městské pokladny desítky tisíc korun ročně. Práce na rekonstrukci by měly začít druhý týden v říjnu.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena