Kontakty

Gymnázium Dr. Karla Polesného

Znojmo

 

e-mail:

bayerovi@gmail.com

Bayerová KSČMMůj regionČlánky v tisku

Články v tisku

Ve Znojmě se slavilo, v okolí řádila voda

Ve Znojmě se slavilo, v okolí řádila voda (20.9.2014)

Nejen vinobraním, ale bohužel i záplavami žilo Znojemsko v průběhu minulého víkendu. Proto jsem jako stávající senátorka a opětovná kandidátka na post senátora přerušila akce původně plánované v jiných částech znojemského volebního obvodu. Se svým týmem jsem navštívila postižené obce, abych zjistila, co zde lidé nyní nejvíce potřebují.

 

Setkala jsem se nejen s představiteli obcí, ale samozřejmě i s jejich obyvateli. A také s dobrovolnými hasiči, kteří mají největší zásluhy na tom, že voda nenapáchala větší následné škody. Hlavně jim patří poděkování nás všech. Stejně jako se celkový stav společnosti odvíjí od její ekonomické situace, i oni jsou závislí na tom, jakou mají finanční podporu. Přitom jsou obce, kde by se bez oněch dobrovolných hasičů pomalu zastavil i společenský život, protože nejen hájí naše majetky a životy před přírodními živly, ale pořádají i řadu různých akcí, pomáhají vhodně vyplňovat volný čas dětí a mládeže a vychovávat je ke svému hasičskému „řemeslu“.

 

V rámci Jevišovických historických slavností jsem si měla možnost podrobně prohlédnout  hasičskou techniku, ale to nikdo netušil, za jak krátkou dobu ji budou potřebovat „na ostro“.

 

Dozvěděla jsem se, že dobrovolné hasiče například v Černíně a Jevišovicích nejvíc trápí zastaralá technika, ale také špatný signál v mobilních telefonech. V Černíně například tento nedostatek málem způsobil odpojení obce od rozvodné sítě. Pokud by k tomu došlo, mohli být hasiči v klíčový moment zcela bez techniky, protože ta, kterou mají, funguje jen na elektrickou energii. Jinou techniku, například výkonnější diesel agregát pro napojení čerpadel a osvětlení, zatím nemají k dispozici. Je zřejmé, že počasí nás bude „zlobit“ dál a my bychom se měli postarat, aby se na protipovodňová opatření a na vybavení hasičů nezapomínalo.

 

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena