Kontakty

Gymnázium Dr. Karla Polesného

Znojmo

 

e-mail:

bayerovi@gmail.com

Bayerová KSČMVolby 2014

Volby 2014

Ve Znojemském deníku jsem odpovídala na dotazy čtenářů

(1.10.2014) Stalo se v rámci předvolební kampaně dne 30.9.2014

 

Kandidátka na senátorku Bayerová: Pokud mne lidé nezvolí, vrátím se asi do školy

 

 

KOMERČNÍ PREZENTACE - V současnosti zastupuje Znojmo v senátu a v nadcházejících volbách chce své křeslo obhajovat. Před komunálními volbami v roce 2010 se nedohodla s KSČM na sestavení kandidátky a vůbec se na ni nedostala. Postavila se tedy do čela listiny sdružení Občané městu, město občanům, pro které získala 8,23 % hlasů. KSČM proti ní ve volbách vedla kampaň, která nabádala k tomu, aby ji voliči nedávali hlas. Později jí dokonce hrozilo vyloučení ze strany. Nyní se bude o křeslo do senátu ucházet právě za KSČM. Jaké jsou její plány

 

 

DOTAZ: Dobrý den paní senátorko, jak pomůžete s nezaměstnaností na okrese Znojmo.

 

 

ODPOVĚĎ:Dobrý den, osobně pracovní místa vytvořit nedokážu, ale cestu vidím v podpoře drobných podnikatelů a vyřešení zemědělské otázky na okrese. Tímto problémem se zabýváme s kolegou senátorem Velebou, který byl předsedou agrární komory. Ve spolupráci s Alternativou Zdola se snažíme o podporu družstevnictví.

 

 

DOTAZ: Dobrý den pí.Bayerová.Chtěl bych pouze vědět,kdy a jak to všechno budete stíhát(senát,,zastupitelstvo).Pokud se nebudete věnovat pouze jednomu, tak přece není možné to dělat pořádně a musíte něco ošidit??? Děkuji za odpověď.

 

 

ODPOVĚĎ:Dobrý den, zastupitelstvo jsem stíhala i v době, kdy jsem byla poslankyní a celých šest let v Senátu rovněž. Myslím, že jsem nešidila nikdy nic. Žádné jiné zaměstnání ani podnikání nemám. A takových nás v Senátu moc není.

 

 

DOTAZ: V týdeníku Znojemsko jste týden co týden napadána co Vy na to?

 

 

ODPOVĚĎ:Dobrý den, děkuji za otázku. Úterní Znojemsko je už koloritem. Jejich články k mojí osobě jsou tak nenávistné a většinou lživé, že za ně redaktorům děkuji. Jak vím z reakcí mnohých spoluobčanů, spíše mi tyto články pomáhají.

 

 

DOTAZ: Jste jediná žena žena kandidující ve Znojmě ve volebním obvodu 54,rodačka a rovněž ve Znojmě žijete.Co Vás ve volebním obvodě nejvíce trápí? Máte bohaté zkušenosti jak vysoké politiky tak komunální co byste chtěla prosadit v případě Vašeho zvolení na obou úrovních?

 

 

ODPOVĚĎ:Dobrý den, děkuji za dotaz.

 

Samotnou mne překvapuje, že jsem jediná žena mezi kandidáty. Dokonce jsme v menšině, pokud se místa trvalého bydliště ve Znojmě u všech osmi kandidátů do Senátu týká. Trápí mne to, co všechny Znojmáky: Chybějící obchvat, katastrofální stav silnice do Pohořelic, téměř 12-ti procentní nezaměstnanost, nízké příjmy a osobně mi velmi vadí také slučování škol a nedostatek míst pro absolventy.

 

 V případě mého zvolení bych se na řešení výše uvedených problémů zaměřila. Něco bude snadnější řešit v rámci zastupitelstva města a něco bych mohla dokázat ze Senátu, případně díky svým kontaktům na ministerstvech.

 

 

DOTAZ: Jaký je, pani senátorko Váš názor na jednadvacetiletou sovětskou okupaci Československa? Jak se vyrovnáváte s popravováním nevinných lidí v padesátých letech?

 

 

ODPOVĚĎ:Dobrý den, děkuji za otázku. Narodila jsem se v roce 1956, takže o celé historii politických procesů v padesátých letech vím jen z médií a z dostupné literatury. Jsem rozhodně proti trestu smrti. Osobně jsem na sobě nějaké následky sovětské okupace nepocítila a pokud vím, tak i mnozí historici si nejsou jisti, jak toto období hodnotit.

 

 

DOTAZ: Co konkrétního jste udělala pro lidi?Zatím se pořád cpete tam, kde už dávno nepatříte.Není Vám to trapné?

 

 

ODPOVĚĎ:Dobrý den vážený pane Daňku, zeptejte se lidí, oni vám to řeknou. Nechte to posoudit voliče.

 

 

DOTAZ: Dobrý den paní senátorko, jaké máta ráda jidlo a čim ho zapijíte.

 

 Je pravda, že máte kladný vztah k alkoholu?

 

 

ODPOVĚĎ:Dobrý den. Mám ráda takové jídlo, které mi uvaří můj manžel, protože si sama nic uvařit neumím :-). V redakci Deníku jsem dostala vodu, pivo nepiji. Můj vztah k alkoholu je veskrze kladný. Znojmáci - abstinenti jsou mi podežřelí.

 

 

DOTAZ: Dobrý den paní Bayerová, kolik je v senátu žen a jakou máte podporu od Vaší strany.

 

 

ODPOVĚĎ:Dobrý den, momentálně je v Senátu 14 žen. Naše strana, tedy KSČM je jedinou stranou, která má v Senátu 50-ti procentní zastoupení žen. A podporu od strany? Jak od které části...

 

 

DOTAZ: Paní Bayerová, prosím o vysvětlení jak funguje stranická buňka ve Znojmě. 2 kandidáti do senátu? Se Znojemskou organizací nespolupracujete.

 

 

ODPOVĚĎ:Dobrý den!

 

Za KSČM jsem jediná oficiálně schválená kandidátka do senátních voleb a ve své základní organizaci stále pracuji. Ostatní komentovat nehodlám.

 

 

DOTAZ: Dobrý den paní Bayerová, jak vypadá 1 den v parlamentu a kolik stojí oběd. Děkuji

 

 

ODPOVĚĎ:Dobrý den, plénum Senátu začíná v 09.00 hodin ráno. Většinou se před ním konají senátorské kluby. Po schválení programu se projednávají body podle pořadí. Jednání je někdy klidné, jindy bouřlivé. Kolem druhé hodiny je většinou přestávka na oběd. Po něm se pokračuje dále. Končíme mezi sedmou a devátou hodinou večerní. V jídelně, ve které se stravují i zaměstnanci a které říkáme Táckárna, stojí oběd od 70 korun. Pokud se stravujeme například s hosty v senárotské restauraci, platíme běžné tržní ceny.

 

 

DOTAZ: Dobrý den paní senátorko, přeji Vám vše dobré a držím palce už máte 1 platný hlas.

 

 

ODPOVĚĎ:Dobrý den, pane Nováku, děkuji Vám za podporu. Budu ji potřebovat.

 

 

DOTAZ: Vážená paní Bajerová.Nikdo z občanů znojemska neví co jste pro ně konkrétně udělala, proto nejsem s Vaší odpovědí spokojený.Stačí uvést alespoň zásadní věci které jste prosadila.Děkuji za konkrétní odpověď.

 

 

ODPOVĚĎ:Dobrý den ještě jednou pane Daňku. Poslední akcí bylo například sjednání schůzky majitele fotbalového klubu 1.SC Znojmo s ministrem Chládkem. Poté uskutečnění opětné schůzky přímo na ministerstvu s panem starostou Gabrhelem, náměstkem ministra kultury Ziklem, panem Peltou a zástupci klubu, kde se řešil problém financnování rekonstrukce fotbalového stadionu ve Znojmě.

 

Ve Vranově nad Dyjí například delší dobu řešíme společně se starostou Vedrou dopravní situaci.

 

 V Senátu jsem například podpořila zákony o podpoře sociálního podnikání, referendu, zrušení S-karet, zahájení diskusí o zavedení základního příjmu či financování dobrovolných hasičů z pojistného. Byla jsem také proti přijetí všech návrhů zákonů ministra Drábka, odmítla jsem nový Občanský zákoník, exekuce dávek nejchudším, odsunutí účinnosti tzv. Služebního zákona, snižování valorizace důchodů a další.

 

 Pokud stále nebudete spokojen s mojí odpovědí, můžete mne kontaktovat například na webu www.bayerova.cz.

 

 

DOTAZ: představte nám nějaké KONKRÉTNÍ plody vaší práce pro znojemsko za ty dlouhé roky v senatu a zastupitelstvu....

 

 

ODPOVĚĎ:Dobrý den, odpověď na obdobnou otázku jsem právě napsala panu Daňkovi.

 

 

DOTAZ: Dobrý den paní Bayerová,

 

 co máte v plánu, když nebudete náhodou zvolena. Budete nadále působit v politice. Děkuji

 

 

ODPOVĚĎ:Dobrý den, paní Ziková, jsem stále vedena na gymnáziu ve Znojmě jako uvolněná pro politickou činnost. Přemýšlím i o možnosti vrátit se zpátky do školství.

 

DOTAZ: Říkáte, že v senátu zaměříte na stav silnice do Pohořelic. Přesně to jste říkala i před předchozími volbami do senátu. Můžete prosím shrnout, jak jste za poslední roky se stavem silnice pohla, pokud vůbec? Děkuji

 

 

ODPOVĚĎ:Dobrý den, odpovídala jsem na otázku, co mne nejvíce na Znojemsku trápí, kde jsem uvedla i silnici do Pohořelic. Je to spíše problém komunání a jako senátorka mohu tlačit na odpovědné orgány, které jsou k řešení stavu silnic kompetentní. V minulém volebním období jsem s nimi rovněž jednala, ale nebylo dosaženo shody s bývalým vedením města. Řešení tohoto problému sliboval i hejtman Hašek, ale ani jemu se problém vyřešit nepodařilo.

Zdroj zde

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena