Kontakty

Gymnázium Dr. Karla Polesného

Znojmo

 

e-mail:

bayerovi@gmail.com

Bayerová KSČMKdo jsem

Kdo jsem

   Narodila jsem se ve Znojmě 31. 5. 1956 jako nejmladší ze čtyř dětí Karlovi a Růženě Košťálovým. Bydlím ve 130 let starém domě v památkově ochranném pásmu, který kdysi koupil můj dědeček Josef Košťál. Za války se naše rodina hlásila veřejně k českému původu a trpěla za to (v tehdy německém Znojmě) četná příkoří. Při opravě domu v sedmdesátých letech 20. století jsme našli německy psané nápisy - "české svině" - pod omítkou (existuje foto).

 

     Otcův bratr Josef utekl z vlasti a přes Rusko se dostal do Anglie ke Královskému letectvu, byl vyznamenán u Tobrucku za statečnost a v říjnu 1944 padl ve Skotsku. Při náletu na německou ponorku havaroval jejich liberátor, zřítil se plně naložený na pobřeží a shořel. Havárii přežili tři letci, s jedním z nich, hlavním pilotem K. A. Pospíchalem (rovněž ze Znojma), jsem se stýkala. Po roce 1989 žil v Anglii, odkud mi také dovezl fotografie. Zemřel ve věku 96 let.

 

     Mého otce zavřeli Němci do pracovního lágru, odkud utekl do Ruska a vrátil se až po válce.

 

     Moji rodiče hned po válce vstoupili do komunistické strany a tím byl směr našeho rodinného politického zaměření určen.

 

     Oba byli dělníci (otec zemřel v roce 1976), matka žije se mnou ve společné domácnosti. Nás čtyři své děti nechali všechny vystudovat vysokou školu. Po složení maturitní zkoušky na Gymnáziu ve Znojmě jsem vystudovala Přírodovědeckou fakultu na (nyní) Masarykově univerzitě v Brně, obor matematika - fyzika. V letech 1980 - 1998 jsem učila na Gymnáziu ve Znojmě. Během učitelské praxe jsem složila doktorantskou zkoušku z fyziky a získala titul RNDr.

 

     V roce 1980 jsem se provdala za Ing. Jaroslava Bayera (jeho rodina má rovněž dlouholeté kořeny ve Znojmě), r. 1983 a r. 1989 se nám postupně narodili synové Jaroslav a Jiří. Manžel pracuje ve Znojmě ve státním sektoru a stará se o celou naši rodinu.

     Již od komunálních voleb v r. 1981 jsem byla zvolena do městského zastupitelstva a Rady města Znojma. Jako zastupitelka nepřetržitě pracuji dosud - to je 26 let. V r.1998 jsem byla zvolena zástupkyní starosty a odešla z kantorského řemesla do politiky zcela. Na radnici jsem měla na starosti spravování majetku města, hospodaření s byty, kulturu a školství a živnostenský odbor. Mnoho let jsem pracovala jako předsedkyně kulturní a školské a bytové komise, rovněž jsem byla jmenována tiskovou mluvčí Rady města Znojma.

 

     V parlamentních volbách v r. 2002 jsem byla poprvé zvolena do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, v roce 2006 jsem se stala poslankyní podruhé. V senátních volbách 2008 jsem byla zvolena senátorkou PČR.

 

     Jsem členka KSČM. Na sedmém sjezdu v květnu 2008 jsem byla zvolena členkou UV KSČM.

 

     Nikdy jsem v jiné straně nebyla, neměnila "politický kabát", přesto nemám problémy komunikovat s lidmi z jiných politických subjektů.

 

     Mluvím německy, rusky, slovensky. Jsem členka Českomoravské myslivecké jednoty, mám řidičské oprávnění. K mým zálibám patří příroda, fotografování (kdysi i výroba černobílých fotek), houbaření, pěstování květin (chtěla jsem být zahradníkem), ochutnávka dobrých vín. Neumím vařit, umím opravit pojistky, vyměnit těsnění ve vodovodu. 

 

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena